Życzylibyśmy sobie powrotu do zdrowia i normalności. Niepokojące wieści burzą spokój i wzmagają obawy. Marzymy o słońcu, ciepłych wieczorach, wiosennych spacerach, bukiecie żonkili. W dalszej perspektywie również o piaszczystych plażach, śmietankowo-waniliowych lodach, szampanie... wszystko to nie tylko pobudza naszą wyobraźnie i napędza tęsknotę, ale również daje wyobrażenie o propozycji kolorystycznej wyrastającej z nadziei i pragnienia normalnego życia.
Dyskretny i elegancki
Zainspiruj się trendem na sezon 2020/2021 we wnętrzach i designie. Trend będzie miał kolor yeallow cream i będzie mieścił w sobie najszlecheniejsze i ciepłe odcienie kremu. Mogą zagościć w naszych domach w postaci dywanów, koloru ścian, tekstylii i dodatków.
Kremowy czy ecru to szlachetne i dystyngowane odcienie. Natomiast odcienie z większą ilością żółtego pigmentu – będą nawiązywać do promieni słonecznych, szczęścia i nadziei – koloru, którego doświadczyliśmy, niejako już dotkneliśmy i zasmakowaliśmy w swoim życiu. Proces ewolucji tego koloru w trendach rozpoczą się od intensywnej i charakternej 'musztardy'. Trendy ewaluowały i w kolejnej odsłonie ukazał się już w bardziej cytrusowych odcieniach. Tym razem, schodzi z intensywności dalece i ujawnia się w postaci kremie.
Żółć będąca najaśniejszym odcieniem widma optycznego, pozytywnie wpływa na emocje. To kolor pogodny i słoneczny. Wzbudza entuzjazm do życia oraz kreatywność. Inspiruje do orginalnych pomysłów ale także tworzy bepieczne przestrzenie oparte na optymizmie i zaufaniu.
Tym razem udajemy się w poszukiwania kremowych odcieni żółci. Nazwa koloru 'kremowy' wywodzi się nie skądinąd jak od przetworów mlecznych. Roślinność naturalnych pastwiskach, na których wypasa się bydło, jest bogata w żółte pigmenty zwane karotenoidami, które poźniej trafiają do świżego mleka jako tłuszcz maślany inaczej zwany tłuszczem mlecznym. To właśnie on jest odpowiedzialny za ten specyficzny odcień mleka. Kolor który jest bohaterem tego artykułu ma w sobie coś zarówno z takkiego świeżego, nieprzetworzonego mleka jak i z masła. Karotenoidy nadają żółty odcień obiektywnie białej tafli mleka. Odcień mlecznej śmietanki można uznać za kompromis pomiędzy kolorem naturalnego mleka krowiego a masłem. Aby uzyskać taki odcień, dodaje się odrobinę żółtego pigmentu do białej farby.
Kremowy zaliczamy do pasteli
Ma w sobie sporo z wyobrażenia o relaksie i spokoju. Pomimo uplasowania go pośród pasteli postrzeganych i klasyfikowanych raczej jako chłodne, osiąga znakomitą równowagę w temperaturze wnętrza. Przez obecność słonecznej żółci, gości w nim wiele ciepła.
Kremowy na dywannie i we wnętrzach
Dlaczego jeszcze warto ubrać nasze mieszkania w odcień kremu? Wybór kolorystyki dla wnętrza jest niezwykle istotny, ponieważ rodzi skojarzenia i w głównej mierze przyczynia się do nastroju jaki będzie panował w domu. Nie trzeba nikogo przekonywać, że pozytywne skojarzenia równają się lepszej jakości wypoczynku i czasu spędzonego w danym otoczeniu.
Szczególnie obecnienjesteśmy wygłodniali radości wiosny po długich miesiącach zimy za nami. Ekspozycja na światło słoneczne w rosądnych granicach jest niezwykle korzystne dla zdrowia i dobrego samopoczucia. Można mieć wrażenie, że w tym roku wiosna - ta piękna pora roku, została nam skradziona. Plany, spacery, czas z przyjaciółmi, wybuch życia na gałąziach... Przez większość czasu przypatrujemy się temu z domowych okien.
Możemy jednak zaprosić do siebie radość wiosny i ciepło lata. Wypełnić przestrzeń pozytywnym światłem. Kremowe ściany i piękne dywany – nadadzą charakteru wnętrzu. W palecie trendów kolorystycznych Pantone dedykowanych dla sezonu wiosna 2020 roku, jest dużo słońca. Według Pantone kolor sunlight wprowadza miękkie, ciepłe światło słoneczne, które zaprasza szczęście, wytwarza przyjemną atmosferą i zachęca do uśmiechu. Odcienie ciepłej śmietanki i kremowe odcienie łanów zbórz to ponadczasowy i klasyczny sposób na rozjaśnienie przestrzeni. Warto skorzystać z potencjału tych odceni z korzyścią dla przestrzeni i naszych bliskich. Stworzenie dobrej atmosfery w takim wnętrzu nie może być trudne.