Dywany skórzane i skóry na podłodze, zamiast tradycyjnego dywanu? Jest to całkiem dobry pomysł. Świetnie pasują do wielu aranżacji wnętrz, są niezwykle trwałe i bardzo oryginalne.
Skóry naturalne, mogą okazać się bardziej trwałe niż typowe dywany. Każda skóra ma swój niepowtarzalny wzór, więc mamy gwarancję, że nie znajdziemy identycznej u znajomego. Chociaż takie skóry mogą kojarzyć się z wnętrzami starych leśniczówek, lub góralskich domów, to jednak okazuje się, że są piękną dekoracją, pasującą również do stylu skandynawskiego, minimalistycznego lub eleganckiego stylu kolonialnego.
Cechy dywanów skórzanych
Dobrze zaimpregnowane dywany skórzane oraz skóry nie blakną. Ich kolor może nawet z czasem nabrać głębi. Takie dywany produkuje się ze szczególną starannością, ponieważ trafiają do najbardziej wymagających klientów.
Dywany skórzane zazwyczaj występują w naturalnych barwach. Ale spotyka się również dywany ze skór barwionych. Dywany te wyrabia się w dość dużej liczbie kolorów i wzorów, jednak przeważnie są to barwy zbliżone do naturalnych lub w odcieniach czerni i bieli. Zwykle dywany skórzane produkuje się na zasadzie łączenia różnych kawałków skóry w stylu patchwork lub poprzeplatanych ze sobą na przemian pasków.
Niektóre dywany ze skór są gładkie, pozbawione sierści, a w innych tę sierść zachowano. Dzięki temu mają jeszcze bardziej naturalny wygląd i jednocześnie są bardziej oryginalne. Takie owłosione lub gładkie dywany i całe skóry, mogą być dodatkiem, który podniesie klasę danego wnętrza. Trzeba jednak dobrze przemyśleć ich zakup, ponieważ użycie ich w nieefektownie zrobionej aranżacji nie zapewni oczekiwanego efektu wizualnego. Trzeba też pamiętać, że skórzane dodatki nie powinny zdominować wystroju wnętrza. Taki dywan powinien być więc być jedynie oryginalnym akcentem, podkreślającym stylowo wykonaną aranżację całego domu.